Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co s vršky od PET lahví ?

3. 1. 2010

Vršky  od PET lahví můžou být zdrojem různorodé zábavy. Stačí si jich dost nasbírat.

Např.:

- dá se s nimi hrát "hra na soumary" - dítě si klekne na čtyři, druhá osoba mu na záda naloží co nejvíce "nákladu" (klademe vršky na záda), potom dítě takto přenáší náklad na jiné místo. Cílem je, aby žádný náklad neztratilo.  Obtížnější varianta je, že se vršky kladou na upažené paže. A potom se samozřejmě vyměníte.

- dají se z nich vytvářet různé obrázky

- dá se z nimi hrát "střelnice" -  postavte pyramidu (např. tři vršky v dolní řadě, dva nad nima a jeden nahoře), další vršek se použije na cvrnkání prstem. Kdo dokáže shodit celou pyramidu ?

- dá se s nimi hrát "foukaný fotbálek" - ze dvou vršků na každé straně si vytvořte branky, další vršek použijte jak míč. Dá se foukat i cvrnkat.

- dají se třídit podle barev

- dají se počítat

- dá se s nimi trénovat krátkodobá paměť  (hra na velitele) - na jednom místě velitel vydává pokyny ("Dones dva červené vršky.", "Dones červený a modrý vršek.", "Dones dva zelené, jeden oranžový a čtyři žluté vršky."...). Dítě běží k místu, kde jsou vršky, nasbírá podle pokynu a jde zpět. Pokyny se dávají postupně složitější podle schopností dítěte. Je to poměrně náročné na koncentraci, takže raději jen na chvíli. A každý voják zaslouží pochvalu.

- dájí se v nich hledat poklady - nasypejte je do nějaké krabice a přidejte nějaké "poklady" (předměty, které dítě bude vybírat - normálně rukou nebo kleštěma na cukr nebo třeba se zavázanýma očima)

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Markéta, 5. 1. 2010 13:58)

No jo Lucko, však Beatka se v nich taky jen přehrabuje a vybírá z nich zvířátka. A občas dělíme žluté vršky do žluté misky, červené do červené misky - ale to s velkou dopomocí a ne moc ochotně :-o.

Dobrý!

(Tuška, 5. 1. 2010 13:13)

Dobrý nápad!
Naše Nina by je asi všechny a s chuí okousala, ale možná by ji taky bavilo aspoň se v nich přehrabovat!
Asi je začnu sbírat!